img

TOP 5 - Najlepszy kolagen na stawy. Ranking 2018

Artroza, czyli choroba stawów dotykająca coraz większy odsetek ludzi po 25 roku życia. Schorzenia stawów spowodowane są zaprzestaniem produkcji kolagenu przez nasz organizm powyżej 25 roku. Białko kolagenowe odpowiada za spreżystość naszej skóry, jest także głównym budulcem narządów min. zębów, chrząstek, naczyń krwionośnych. 

CIEKAWOSTKA - zaburzenia produkcji kolagenu spowodowane są chorobami autoimmunologicznymi, podczas uprawiania sportu wyczynowego oraz w wyniku starzenia się naszego organizmu. 

Włókna kolagenowe są niezwykle elastyczne i wytrzymałe, dzięki czemu chronią narządy wewnętrzne takie jak np. żołądek, nerki, wątroba. W układzie odpornościowym kolagen zapobiega przedostawaniu się drobnoustrojów, toksyn oraz przeciwdziała rozwojowi komórek rakowych. Kolagen to aż 60% wszystkich białek skóry, stąd też uzupełniając jego niedobór odpowiednimi suplementami opóźniamy procest starzeniowe. 

Kolagen na stawy - RANKING TOP 5

 

1. DuoLife Płynny Kolagen

 

Kolagen w płynie od DuoLife to formuła wzbogacona o antyoksydanty, pozwala skórze zachować jędrność i młodzieńczy blask. Preparat świetnie działa na stawy, wspomagając produkcję mazi międzystawowej. 

 

2. SCITEC Collagen Liquid

 

Kolejny kolagen w płynnej formie z dodatkiem witaminy B6. Smak owoców leśnych. Produkt jak mówi producent, skierowany s stronę sportowców i wszystkich tych, którzy chcą dbać o swoje stawy. 

 

3. ALINESS Kolagen Arthro Sprint

 

 

Kolagen do przyjmowania w kapsułkach, wspomaga odbudowę chrząstki stawowej, chroniąc ją przed mikrourazami i zwiększając lepkość płynu stawowego a co za tym idzie poslizg. 

 

4. Kolagenum - liofilizowany kolagen

 

Ciekawy suplement diety, zawierający w składzie 50% kolagenu z ryb, oraz mleka koziego i kobylego. Produkt uzuepłniony w minerały i witaminy. Jednak cena i zawartość kolagneu plasują go na 4 miejscu rankingu. 

 

5. NOBLE HEALTH 100g Kolagen + glukozamina + witamina C

 

 

Ostatni w rankingu produkt jest połączneiem kolagenu rybiego z witaminą C oraz glukozaminą. forma podania to proszek do rozpuszczenia w wodzie. 

 

PODSUMOWANIE

Po 25 roku życia organizm zaprzestaje produkcji kolagenu, a co za tym idzie jest bardziej narażony nie tylko na pierwsze zmarszczki ale w szczególności na kontuzje stawów. Warto uzupełniać niedobory kolagenu przyjmując go w łatwo przyswajalnej formie - płynu jak nasz zwycięzca produkt marki DuoLife. Rekomendujemy każdemu kurację kolagenową w celu odbudowy mazi międzystawowej, poprawieniu elastyczności skóry a także pięknego wylgadu włosów i paznokci. 

 

Mariusz Roztocki

Redakcja kolagendopicia.pl

Zobacz również