img

Popraw wygląd skóry z aloesem

Okazuje się, że wystarczy jedna roślina i będzie można zmienić nasze samopoczucie. Jest wiele osób, które uważają, że Aloes to botaniczny cud, który będzie pod kątem pielęgnacji urody wyjątkowy. Sukulent, o którym mówimy w swoim składzie będzie miał kilkaset cennych związków. Wiele z nich będzie niezbadanych. Jednak znajdziemy tam między innymi żelazo, lecytynę, magnez, mangan, potas, sód, cynk czy też pojawią się dla nas cenne witaminy.

Związki, które są tam dla dobra naszego organizmu są rzeczywiście bardzo liczne. Aloes może między innymi wpływać bardzo dobrze na system odpornościowy, może niszczyć złe komórki i będzie w stanie skutecznie chronić nasze zdrowie. renoma jaką posiada to między innymi właściwości gojące rany, uszkodzenia czy oparzenia. Czynne związku z aloesu wpływają skutecznie na tą roślinę i jej ważne dla nas właściwości.

Stosowanie aloesu

Sposób w jaki będziemy wykorzystywać aloes może być zróżnicowany i zależy wyłącznie od nas. Można się zdecydować na kupno rośliny i jej hodowanie, dzięki czemu sami bezpośrednio będziemy mogli aplikować sobie sok z liści na rany, odparzenia czy krosty. Można również kupować już gotowy żel z liści.

Wtedy mamy taką formę aloesu, która jest gotowa kosmetycznie. Żel zostaje skoncentrowany i to co najważniejsze pojawia się w takim kosmetyku. Dzięki temu produkt działa tak dobrze jak świeży sok. Jeśli chcemy decydować się na żel powinniśmy dowiedzieć się jak będzie on stosowany.

Zalety aloesu

Żel z aloesem

Żel nakłada się zamiast kremu każdego dnia rano i wieczorem. Dzięki niemu można oczyścić cerę i będzie on skutecznie nadawał młodzieńczego blasku. Skóra dzięki niemu będzie bardziej napięta. Cera trądzikowa również może korzystać na aloesie, który będzie nie tylko ograniczał wydzielanie się sebum i wpłynie na łagodzenie stanów zapalnych, ale będzie miął również właściwości gojące. Żel można także stosować na rzęsy, ponieważ będzie to dla nich wyjątkowa odżywka. W momencie, gdy skóra zostanie podrażniona między innymi przez depilację aloes także będzie idealnym rozwiązaniem.

Jeśli będzie on nakładany zamiast odżywki i potem będzie dokładnie spłukany uzyskamy fryzurę, która będzie miękka i będzie miała świetny połysk. Na skórze pojawiać się mogą pigmentowe przebarwienia i wtedy można je wybielić stosując żel z aloesem wmasowując go w ciemne miejsca. Jeśli zbyt dużo czasu spędzamy na słońcu i na skórze będziemy mieli podrażnienia to także aloes będzie szansą na jej odżywienie i dzięki temu pokona się problem podrażnień. Jest to również idealny środek dla ludzi, którzy mają problem z łuszczycą i potrzebują środka, który będzie decydował o nawilżeniu skóry.

Mariusz Roztocki

Redakcja kolagendopicia.pl

Zobacz również