img

Kolagen - stosować czy nie?

W tym momencie kolagen nie ma już tajemnic przed nami i praktycznie wszystkie odmiany jakie występują w skórze możemy identyfikować. Kolejnych krok to na pewno zmiana medycyny młodości tak, że uda się określić jak te białka między sobą się komunikują.

To białko, które ma ponad 30% protein i charakteryzuje się prostymi włóknami. Kolagen jest jak sprężyny w klasycznym materacu. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że nadal to popularny składnik kosmetyków. Ostatnio na rynku pojawiają się modne suplementy kolagenowego. Jak więc będzie można je zastosować?

Wyjątkowe białko

Wielu kosmetologów podchodzi sceptycznie do tego czy kolagen będzie skuteczny w kremie czy balsamie. Oczywiście kolagen to biało o dużej cząsteczce, że nie będzie w stanie przenikać przez nasz naskórek. Aby nasz organizm przyspieszał produkcję własnego kolagenu wystarczy jeśli łańcuchy białka poddanego w kosmetyku znajdą się na połączenie skóry oraz naskórka. Dochodzi do połączenia przy temperaturze około 37 stopni C.

Stosowanie kolagenu

Po tym będzie następował rozpad na miniaminokwasy a te niewielkie składniki pokonują przestrzeń międzykomórkową. Cała cząsteczka nie będzie musiała przenikać przez skórą. Ważne będzie to, by część dotarła do broblastów, które będą odpowiadać za tworzenie naszego kolagenu. Przy okazji można powiedzieć, że to polscy biochemicy stworzyli rybi kolagen przyswajalny. Będzie on zachowywał świeżo stworzony swoje właściwości mniej więcej przez kolejne trzy miesiące. Dzięki niemu po przeprowadzonej kuracji można między innymi oczekiwać poprawy ponieważ między innymi uda się ukryć zmarszczki.

Zjedz cenny kolagen

Oczywiście można z zewnątrz wspierać organizm i w takiej sytuacji specjalne pigułki kolagenowe dobrze się sprawdzają. Tego naturalne białka nie da się przedawkować i to jak się zdaje istotna sprawa, nie trzeba się tak naprawdę obawiać jak dużo już go spożywaliśmy. Przy okazji kolagenu trzeba pamiętać o Witaminie C, ponieważ to wartość gwarantująca nam lepsza produkcję naszego kolagenu, który będzie wzmacniał skórę nadal .

Mariusz Roztocki

Redakcja kolagendopicia.pl

Zobacz również