img

KOSMETYKI z MORZA: właściwości alg morskich, kawioru, pereł, kolagenu, morskich minerałów.

Można potraktować morze jako wyjątkowy gabinet kosmetyczny, gdzie znajduje się masa składników, które odpowiadają za piękno kobiecej urody, wpływają na jej świeżość oraz blask. Warto sięgać do tej skarbnicy doskonałych składników by poznać moc pielęgnacji oraz uzdrawiania skóry. składniki naturalne kosmetyków będą wpływać bardzo delikatnie na naszą skórę.

Kosmetyki z morza nadają się do pielęgnacji skóry dojrzałej i alergicznej.

Morze to nie tylko sama woda, która ma wyjątkowy skład, ale tak naprawdę całe bogactwo składników świata roślinnego i zwierzęcego. Właśnie z tego powodu kosmetyki, które będą czerpać siłę z morza mogą wpływać na pielęgnację i upiększenie. Doprowadzą do tego, że poprawi się szkody poczynione przez czas. Warto korzystać z tych dóbr, które z morskich głębin będą trafiać do kremów, balsamów czy szamponów.

Właściwości morskich minerałów

Minerały morskie są naturalnie przyjmowane przez skórę i będą na nią działać regenerująco. Minerały pobudzają ukrwienie skóry, a więc może ona liczyć na lepsze zaopatrzenie w tlen i inne ważne składniki odżywcze. Zatrzymują wilgoć i poprawiają kondycję włókien elastyny oraz kolagenu, dlatego skóra wygląda świeżo, staje się elastyczna i dobrze napięcia. Każda morska woda to cenne minerały oraz pierwiastki śladowe, w wodach Morza Martwego jednak mamy ich 10 razy więcej niż w innych morzach.

Algi morskie

W związku z tym minerały są tam bardzo liczne. Błoto i sól z Morza Martwego mają silne działanie kosmetyczne, niekiedy określane także jako lecznicze. Ich działanie o charakterze przeciwzapalnym oraz antybakteryjnym sprawi, że maseczki, peelingi oraz balsamy odżywiają, oczyszczają i dodają energii zdrowej skórze. Kosmetyki z morskimi minerałami stosowane na łupież trądzik czy wypryski działają bardzo skutecznie.

Właściwości alg morskich

Algi a więc morskie wodorosty to również bardzo cenne dla nas składniki, prawdziwy eliksir młodości. To zasługa bogatego składu, ponieważ mamy tam białko, lipidy, witaminy czy chlorofil ale również cenne mikro o makroelementy, jakie znajdują się w wodzie morskiej. Algi zamyka się w kremach, tonikach czy maseczkach, które działają liftingująco, niszczą zmarszczki i nawilżają oraz regenerują. Można dzięki nimi oczyszczać skórę z toksyn, poprawi się koloryt oraz wygładzi skórę. można pokonać również stany zapalne w organizmie.

Mariusz Roztocki

Redakcja kolagendopicia.pl

Zobacz również