img

Najlepsza wersja kolagenu

W dniu, w którym świętujemy 25. urodziny, statystycznie rzecz biorąc, w naszym organizmie następuje poważna zmiana. Nasze ciało zaczyna mieć wtedy problemy z produkowaniem odpowiedniej ilości kolagenu, co odbija się na jego funkcjonowaniu i wyglądzie.

Włókna kolagenowe kojarzymy głównie jako składnik skóry, ale znajdują się one we wszystkich tkankach łącznych i chrzęstnych, czyli pojawiają się w wątrobie, nerkach czy w żołądku. Niezbędne dla naszego organizmu staje się suplementowanie kolagenu.

Starzenie się skóry

Z wiekiem nasza skóra się starzeje i sam ten fakt nie może być w żaden sposób odwrócony. Istnieją oczywiście specjalne kremy, które są w stanie skutecznie przeciwdziałać oznakom starzenie się i sprawiać, że skóra będzie wyglądać i pracować jak u młodszej osoby. Chodzi tutaj przede wszystkim o dostarczanie odpowiednich ilości kolagenu, ponieważ im skóra jest starsza, tym ma większe problemy z jego produkcją, co powoduje jego niedobory, a to właśnie m.in. niedobory kolagenu postrzegamy jako starzenie się skóry. Jego brak to zmarszczki i utrata jędrności. Kolagen jest białkiem budującym skórę, to on bezpośrednio nadaje jej sprężystość. Jest to podstawa każdej tkanki łącznej.

Produkcja kolagenu

Suplementacja kolagenu

Jeśli będziemy dostarczać sobie dodatkowe ilości kolagenu, możemy liczyć na realne korzyści.

I. Skóra – to tutaj najbardziej brakuje kolagenu, zwłaszcza w okresie menopauzy. W tym okresie produkcja kolagenu nagle spada o jedna trzecią, przez co skóra wydaje się sucha i nienaturalnie napięta, po czym powstają zmarszczki. Podanie kolagenu sprawi, że skóra będzie lepiej nawilżona i bardziej odporna na starzenie się.

II. Cellulit – nieprawidłowa budowa tkanki łącznej to zaproszenie do powstawania pod nią struktur patologicznych, a cellulit to po prostu źle ułożone komórki tłuszczowe, komórki pozbijane w grudki. Kiedy podaje się kolagen, skóra jest mocniejsza i odporniejsza na próby nieodpowiedniego lokowania komórek tłuszczowych.

III. Blizny – tkanka bliznowa to zaszpachlowana na szybko kolagenem rana. Włókna są ułożone w sposób zupełnie przypadkowy. Z czasem organizm organizuje je w sposób bardziej uporządkowany, ale jeśli kolagenu nie ma w organizmie zbyt dużo, proces jest powstrzymywany. Jego priorytet jest bowiem bardzo niski i organizm zużywa kolagen w innych miejscach.

Dorota Błach

Redakcja kolagendopicia.pl

Zobacz również