img

Kolagen naturalny - co to jest?

Nazwa kolagen odnosi się do białek fibrylarnych, które znajdują się u ludzi i zwierząt. Jest to główny składnik włóknisty w skórze, ścięgnach i zębach oraz chrząstkach i naczyniach. Nie ma takiego miejsca w naszym organizmie, w którym kolagen nie będzie się znajdował.

Będzie dostępny wszędzie i jest to substancja, która spaja komórki. Aktywny praktycznie w każdym z układów narządów oraz tkanek. Z biegiem czasu jednak nasz organizm będzie tracił możliwość odbudowy utraconego kolagenu. Pełni zaś on bardzo ważną funkcję w układzie odpornościowym, gdzie ma za zadanie wnikać i odpowiadać za to, że rozprzestrzenianie się ciał patogennych będzie znacząco ograniczone. Kolagen jest więc bardzo istotny dla naszego organizmu.

Skutki niedoboru kolagenu:

- pojawienie się zmarszczek

- przebarwienia na skórze

- cellulit

- duża suchość skóry

- przykurczenie sylwetki

- zmatowienie włosów

- matowienie paznokci

Kolagen do picia

Kolagen do picia będzie nam gwarantował odbudowę naturalnego kolagenu w organizmie, który został utracony z powodu wieku. Dawki kolagenowe, gwarantują skórze odpowiednie napięcie, nawilżenie. W ten sposób będzie dochodziło do odbudowy naturalnej sieci włókien kolagenowych.

Właściwości kolagenu naturalnego

Kolagen - dawkowanie

Stosowanie kolagenu będzie zalecane w codziennej diecie, szczególnie dla osób, które mają wykonywać ciężka pracę fizyczną, która szczególnie wpływa na przeciążenie mięśni, kości, stawów. Odpowiedni dla osób ćwiczących rekreacyjnie i zawodowych sportowców.

Kolagen na stawy

Stawy to bardzo ważny element układu ruchu w ciele człowieka. By mogły właściwie pracować odpowiednia będzie ilość mazi, a ona będzie związana bezpośrednio z kolagenem, niestety wraz z wiekiem kolagen w naszym organizmie będzie dużo mniejszy, stąd coraz większe problemy ze zdrowiem. Jeśli chodzi o niedobór kolagenu pojawi się nieprzyjemny ból. Jeśli chcemy stawy przywrócić do odpowiedniego stanu należy postawić na suplementy, które będą wzbogacać nasz organizm.

Kolagen - zastosowanie

Kolagen wykorzystywany będzie między innymi przeciwko:

- powstawaniu zwyrodnień zapalenia stawów

- osteoporozie

- schorzeniom układu kostnego

- złamaniom

- kontuzją

- do odmłodzenia skóry i przywrócenia jędrności.

- by poprawić stan włosów i paznokci

- leczy trądzik

- niszczy problem z rozstępami

- zmniejszy żylaki

- pokona przebarwienia na skórze oraz pęknięcia

- wspomaga leczenie cukrzycy

- opóźnia procesy starzenia się skóry.

Karolina Zawiła

Redakcja kolagendopicia.pl

Zobacz również