img

Kolagen do picia, jego działanie i zastosowanie

Kolagen do picia to preparat, który jest przeznaczony do stosowania dla pacjentów w wieku powyżej 26 roku życia. Kolagen do picia uzupełniać będzie braki w kolagenie w organizmie, co będzie związane z wiekiem. Począwszy od 26 roku życia stopniowo zmniejsza się produkcja kolagenu.

To będzie prowadzić do zmian w obrębie skóry, włosów, stawów. Zmiany te staną się widoczne w czwartej czy w piątek dekadzie życia. Działanie kolagenu do picia jest rzeczywiście wyjątkowe. Włókna kolagenu odpowiadają za budowę skóry, ścięgna, kości, stawów czy rogówki oka. Główną cechą włókien będzie ich rozciągliwość i wytrzymałość na urazy mechaniczne.

Działanie kolagenu

Do głównych zadań kolagenu będzie należeć utrzymywanie optymalnego nawodnienia skóry, regeneracja komórek. Kolagen do picia to nutrikosmetyk, który będzie uzupełniał niedobory kolagenu w organizmie. Dzięki temu będzie można opóźnić pojawienie się zmarszczek oraz innych znaków świadczących o starzeniu się skóry. Uzupełnienie niedoboru kolagenu w organizmie będzie także ważne, jeśli chce się unikać problemów ze stawami.

Stosowanie kolagenu w proszku

Kolagen w proszku

Kolagen do picia będzie dostępny w łatwo przyswajalnej formie. Występuje w formie proszku, który będziemy rozpuszczać w letniej wodzie. Zastosowanie kolagenu jest takie, że spożywamy go doustnie w płynnej postaci i efektywnie będzie on wchłaniany przez przewód trawienny. W ciągu około 6-12 godzin po spożyciu w postaci płynnej zwiększy się poziom w organizmie.

Kuracja kolagenowa

Płynny kolagen powinien być stosowany praktycznie każdego dnia. Wystarczy nam jedna porcja napoju. Warto wcześniej wykonać sobie kurację kolagenową, by nie doprowadzić do przedwczesnego starzenia się tkanek, które to starzenie będzie związane z niedoborem kolagenu. Przy wyborze kolagenu do picia trzeba zwracać uwagę na zawartość preparatu.

Dobrej jakości produkty mają niewielkie ilości konserwantów i jest tam duża dawka kolagenu. Proszek jest bezsmakowy, sypki. Można go dodawać do wody a także do soku, jogurtu, koktajlu. Dzienna zalecana dawka to mniej więcej pięć gram. Chcąc poprawić przyswajalność tego związku będzie trzeba spożywać takie produkty, które mają wysoki poziom witaminy C.

Dorota Błach

Redakcja kolagendopicia.pl

Zobacz również