img

Kolagen do picia – opinie, efekty

Zamiast drogich kosmetyków nasza pielęgnacja może być oparta przede wszystkim o naturalne składniki takie jak borówki, pestki dyni czy winogrona. Okazuje się, że nie tylko najdroższe na rynku kosmetyki działają cuda. Są także inne związki, które mogą je zagwarantować.

Podajemy kilka składników, na które rzeczywiście warto zwracać uwagę, jeśli dobry wygląd jest dla nas ważny. Składniki takie znajdują się w popularnych produktach, które na każdym targu będą dostępne.

A może kolagen do picia?

Wraz z upływem czasu włókna kolagenowe w organizmie człowieka będą ulegały degradacji, czego właśnie efektem będzie powstawanie zmarszczek. Komórki skóry mniej więcej po 25 roku życia zmniejszą swoją naturalną produkcję kolagenu co w konsekwencji będzie powodować brak nawilżenia i dalej wiotczenie naskórka. Przyjmowanie wewnętrznej kuracji z czystym kolagenem jedynie skutecznie regeneruje włókna kolagenowe i dlatego procesy starzenia się skóry będą przebiegać wolniej. Taka skuteczność jest już potwierdzona licznymi badaniami.

Antyoksydanty

Antyoksydanty to grupa związków chemicznych, które odpowiadają za neutralizowanie wolnych rodników, które tworzą się nieustannie w związku z promieniowaniem słonecznym, działaniem hormonów czy zanieczyszczeniem w środowisku, stresem i spożywaniem niektórych pokarmów, paleniem papierosów czy tez przy naturalnych procesach starzenia się organizmu.

Naturalne antyoksydanty

Część antyoksydantów organizm sam będzie tworzył, jednak ze względu na ogrom zanieczyszczenia, stresujący tryb życia najczęściej ta ilość nie będzie wystarczająca i dlatego tak istotne będzie wspomaganie organizmu, dostarczając antyoksydanty razem z pożywieniem.

Gdzie szukać tych substancji?

Jak można się spodziewać bardzo cenne będą dla nas między innymi warzywa i owoce. Warto je będzie włączać do każdego posiłku. Owoce będzie można jeść dwa razy dziennie, wybieramy te, które mają intensywną czerwoną, pomarańczową oraz ciemnozieloną barwę. Im intensywniejsza będzie barwa warzyw czy owoców tym więcej w produktach będzie naturalnych barwników, które mają działanie przeciwutleniające.

Oprócz tego na pewno taką dużą ilość cennych składników dostarczać nam będą orzechy oraz oleje. Mamy tam ważne dla naszego organizmu kwasy tłuszczowe i ich wprowadzenie rzeczywiście ma istotne znaczenie. Mięso może w zbyt dużych ilościach nie będzie odpowiednie, ale oczywiście nie można będzie o nim zapominać całkowicie.

Mariusz Roztocki

Redakcja kolagendopicia.pl

Zobacz również