img

Działanie i stosowanie kolagenu do picia

Po skończeniu 26. roku życia można zacząć stosować kolagen do picia. Określenie wieku ma na celu zwrócenie uwagi na to, że wraz z upływem czasu skóra traci naturalny. Dlatego też kolagen należy uzupełniać poprzez stosowanie odpowiednich środków.

W przypadku niedoboru kolagenu trzeba liczyć się z tym, że doprowadzi to do zmian we włosach, skórze i stawach, które uwidocznią po 40. albo po 50. roku życia.

Działanie

Kolagen to najważniejszy składnik tkanki łącznej, budujący włosy, skórę, stawy, kości i rogówkę oka. Jego włókna są rozciągliwe i niesamowicie wytrzymałe, dlatego nie szkodzą im urazy mechaniczne. Jego podstawowym zadaniem jest właściwe nawodnienie skóry i utrzymanie go oraz stałe odnawianie komórek skórnych. W przypadku, gdy w organizmie brakuje tej naturalnej substancji, można ją uzupełnić za pomocą nutrikosmetyku, jakim jest właśnie kolagen do picia. Sprawi on, że pojawienie się zmarszczek i starzenia się skóry będzie wstrzymane lub opóźnione. Ponieważ oddziałuje on także na stawy, pijąc go, można zabezpieczyć się przed występowaniem bólu stawowego.

Kolagen pitny w prosty sposób się przyswaja, dlatego jego stosowanie jest bardzo proste. Zakupiony proszek wystarczy jedynie rozpuścić w ciepłej wodzie i już nadaje się do spożycia.

Kolagen do picia

Zastosowanie pitnego kolagenu

Zastosowanie pitnego kolagenu sprawia, że jego przyswajanie przez układ trawienny przebiega prościej i szybciej. Już po 6-12 godzinach od wypicia szklanki wody z rozpuszczonym kolagenem, jego ilość w organizmie widocznie się zwiększa. Można, a nawet trzeba stosować go każdego dnia po jednej szklance, aby wystarczająco uzupełnić jego ilość. Dobrze też rozpocząć tę specyficzną terapię wcześniej, aby oznaki starzenia się nie zdążyły się pojawić lub aby je odpowiednio wcześnie zahamować.

Istotną kwestią jest sprawdzenie, jaka ilość kolagenu faktycznie znajduje się w wybranym preparacie. Konserwanty powinny występować w nim w bardzo niewielkiej ilości, a zdecydowany trzon jego składników powinien stanowić sam kolagen. Proszek jest bezsmakowy, dlatego nie tylko woda nadaje się jako baza do rozpuszczania w nim tego środka. Te samą funkcję spełni jogurt, sok czy koktajl. Dziennie zaleca się przyjmowanie 5 g kolagenu, a aby wzmocnić jego działanie, warto postawić na produkty spożywcze z witaminą C.

Karolina Zawiła

Redakcja kolagendopicia.pl

Zobacz również