img

Kolagen na włosy

Długie czy krótkie, proste albo kręcone, jasne, ciemne czy brązowe. Piękne i zadbane włosy to naturalna ozdoba dla każdej kobiety. O tym, że nie możemy zapominać o pielęgnacji włosów powinien pamiętać każdy. Już w starożytności o tym wiedziano. Do dziś ocenia się, że Kleopatra byłą symbolem doskonałej urody a jej metoda na piękne włosy była bardzo prosta, ponieważ stosowała maseczki z olejku rycynowego, mleka czy miodu.

Mikstura doskonale nawilżała oraz odżywiała włosy. Dzisiaj kobiety znów powinny docenić to jak ważny będzie kolagen na włosy.

Jest to główny składnik ścięgien i skóry, wypełnia rogówkę oka a także odpowiada za budowę włosów, kości, stawów, paznokci. Bierze udział w niemal wszystkich funkcjach życiowych narządów oraz tkanek organizmu człowieka i zwierząt. Będzie to około 30 procent ludzkiego białka i w tym około 70% białka skóry. Dlatego właśnie bardzo ważne będzie również dostarczanie dodatkowych ilości tego cennego białka. Pamiętajmy, że mniej więcej po 25 roku życia zaczyna stopniowo zanikać.

Głównym zadaniem kolagenu będzie spajanie elementów komórkowych. Czysty kolagen będzie ujędrniał oraz napinał skórę. gwarantuje elastyczność, dodaje objętości włosom suchym oraz zniszczonym. Może wpływać regenerująco na paznokcie. To on odpowiada za odnowę komórek skóry. Osłabienie włókien kolagenu wpływa na pojawienie się zmarszczek starczych. Dostarczenie odpowiednich dawek kolagenu do organizmu może zahamować procesy starzenia się skóry. Z tego powodu niekiedy określa się go jako białko młodości.

Jak zregenerować włosy

Na włosy suche oraz wypadające

Najczęstszym problemem włosów będzie niedobór białka. Wtedy włosy będą cienkie i łamliwe, szybko się przesuszają oraz zaczynają wypadać. Można sobie z tym poradzić spożywając między innymi większe ilości jaj. Najskuteczniej będzie jednak po prostu suplementować kolagen.

Włosy będą takim elementem organizmu człowieka, po którym będzie można zobaczyć jak doskonale działa kolagen. Widać, że po jego dostarczeniu pokona się problem łupieżu, który dla wielu osób właściwie jest nie do rozwiązania. Kolagen będzie rewitalizował włosy od wewnątrz. Może chronić również przed procesem wypadania włosów, z którym w wielu sytuacjach trudno będzie sobie poradzić.

Dla kogo kolagen naturalny?

W sprzedaży znajdują się obecnie nowoczesne preparaty kolagenowe, które mają wpływać korzystnie na nasze włosy oraz paznokcie, Przy wyborze należy zwracać uwagę na to jaki skład ma preparat, ponieważ niekiedy takie proponowane nam środki, które określa się jako czysty kolagen a tak naprawdę nie mają z tym nic wspólnego, dlatego zawsze sprawdzajmy jaką jakość ma dany produkt.

Karolina Zawiła

Redakcja kolagendopicia.pl

Zobacz również