img

KOLAGEN odpowiada za młody wygląd skóry

Kolagen to jeden z najważniejszych składników organizmu, który odpowiada za to jak wygląda gęstość oraz elastyczność skóry. Dzięki temu komórki ciągle się odnawiają. Niestety jednak z biegiem lat nasz organizm traci zdolność do produkowania kolagenu.

Czy jego deficyt będzie można zatrzymać? Jak można pobudzić organizm do produkcji tego cennego białka?

Kolagen jest naturalnie występującym składnikiem w ludzkim ciele, niekiedy określony jako białko młodości. Syntetyczny oraz odzwierzęcy kolagen dość często pojawia się w kosmetykach służących pielęgnacji cery. Działanie będzie sprawiać, że nasze kości a także organy wewnętrzne są zdrowe, a skóra będzie gładka. Jednak z wiekiem osłabia się zdolność do tego, by tworzyć kolagen. Dlatego właśnie pojawią się zmarszczki, cellulit, skóra będzie wiotka, zaczynają wypadać włosy. Jak więc kolagen zastosować, by ograniczyć starzenie się skór i pokonać zmarszczki?

Po co nam KOLAGEN?

Kolagen jest substancją naturalną, która występuje w ludzkim organizmie. Biało, które buduje tkankę łączną stanowić będzie około 30% wszystkich białek ludzkich. Główne zadanie jakie ma to łączenie komórek, dlatego staje się budulcem narządów między innymi skóry, kości, zębów, naczyń krwionośnych. Charakteryzuje się tym, że jest bardzo elastyczny, a jednocześnie szczególnie wytrzymały.

Regeneracja skóry

Może chronić narządy wewnętrzne takie jak nerki, żołądek czy wątrobę i w ten sposób tworzyć się będzie warstwa podtrzymująca. W układzie odpornościowym ma szczególną rolę. Zapobiegając ingerencji drobnoustrojów, toksyn czy komórek rakowych. Skóra ma ciągłą odnowę procesu budowy komórek i poziomu nawilżania. Kolagen stanowić będzie około 60% wszystkich białek skóry, dlatego decyduje o wyglądzie i kondycji. .

Kolagen a starzenie się skóry

W organizmie młodej osoby kolagen tworzy się automatycznie i będzie podlegał wymianie. Regenerowane są na bieżąco uszkodzone tkanki. Z wiekiem organizm traci zdolność do odtworzenia włókien kolagenowych. To znaczy, że więcej komórek obumiera niż będzie produkowanych i taki proces zaczyna się od 26 roku życia. Dlatego warto szukać takich rozwiązań, które uzupełnią te braki, by w ten sposób ograniczyć postępowanie procesu starzenia się skóry. Jak pokazują nam badania właśnie pojawiające się z wiekiem oznaki starzenia w dużej mierze wynikają z braku kolagenu.

Karolina Zawiła

Redakcja kolagendopicia.pl

Zobacz również